SR ONE - robot dziwak. Robot Arduino.

Pojazdy, które zobaczycie na filmie są autonomicznymi robotami
które spełniły moje dziecięce marzenia o konstruowaniu
pojazdów naszpikowanych elektroniką, pomimo, że posiadają wiele wad konstrukcyjnych i nieprzemyślanych rozwiązań. Gdybym miał je zbudować od nowa wyglądałyby zupełnie inaczej. Rzecz w tym, że to na ich przykładzie zdobyłem doświadczenie, umożliwiające mi wyciągnięcie takich wniosków.

Jako pierwszy powstał ten maluch, jednak jego obecny kształt to dzieło przypadku. Pierwotnie miał przypominać SR DZIKA, którego opiszę w kolejnym wpisie i bazować na platformie z plexy, sprzedawanej w komplecie z dystansami, silnikami z przekładnią i kołami. Kiedy został oprogramowany okazało się,że nie potrafi jeździć, z powodu zacinających się przekładni oraz wyślizganych łączeń z kołami.Wszystko prowadziło do wniosku, że zamówiona z internetu platforma pochodziła ze zwrotu do sklepu,po wcześniejszym użytkowaniu.

Tu przestrzegam przyszłych konstruktorów, że jeśli elementy wykonane z plexy będą mieć odklejone zabezpieczenie, były używane i należy natychmiast dokonać zwrotu.


Jako, że miałem nadzieję na szybki sukces cala ówczesna konstrukcja nauczyła się latać jednak już nie lądować. Z pozbieranych z podłogi
pozostałości powstał właśnie ten maluch.


FILM BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE. ZAGŁOSUJ! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz